apartamenty na sprzedaż w Kołobrzegu


Kołobrzeg – przedwojenna „Perła Bałtyku” – miasto z ponad tysiącletnią historią i jedno z najpiękniejszych uzdrowisk położonych nad Morzem Bałtyckim. Miasto, przez stulecia determinowane nadmorskim klimatem i położeniem geograficznym, zawsze niosło ze sobą różnorodność, atrakcyjność i potencjał.
W wielu miejscach można odnaleźć ślady handlowego i obronnego charakteru miasta. Port Kołobrzeg jest jedną z najbardziej znanych atrakcji, do których zaliczyć należy także: Twierdzę Kołobrzeg, Latarnię Morską, najdłuższe żelbetowe molo w Polsce (220 m długości) oraz Katedrę.
Dziś, Kołobrzeg jest miastem o charakterze uzdrowiskowo – wypoczynkowym, docenianym także przez obcokrajowców. Średnio w ciągu roku, goście z zagranicy stanowią około 40% odwiedzających miasto.
Najważniejszym atutem Kołobrzegu jest jego mikroklimat wynikający z bardzo korzystnego układu wiatrów, które od morza przenoszą czyste i przefiltrowane z alergenów powietrze. W mieście i jego okolicach występują także źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny.

Kołobrzeg – lokalizacja i komunikacja

Do Kołobrzegu można dotrzeć drogą lądową, powietrzną i morską, co jest zarówno atutem miasta jak i jego atrakcją. Przykładowe połączenia:
- droga krajowa nr 11 (Bytom);
- drogi wojewódzkie: 102 (Międzyzdroje) i 163 (Wałcz);
- bezpośrednie połączenia kolejowe (Poznań, Kraków, Wrocław, Warszawa);
- połączenia drogą morską można zrealizować korzystając z usług KŻP ub portu jachtowego;
- lotnisko znajduje się w odległości 90 km od miasta (Szczecin-Goleniów).

Rezydencja Kapitańska – lokalizacja i dostępne atrakcje
Budynek położony jest w dzielnicy portowej, bezpośrednio przy nabrzeżu rz. Parsęty, przy ul. Morskiej 2. O doskonałej lokalizacji inwestycji świadczy położenie Rezydencji Kapitańskiej względem najważniejszych atrakcji Kołobrzegu:
- 50 m do plaży;
- 50 m do Latarni Morskiej;
- 200 m do najdłuższego żelbetowego molo w Polsce;
- 1500 m do Starego Miasta.

W bliskim sąsiedztwie Rezydencji Kapitańskiej znajdują się także:
- park zdrojowy;
- baza uzdrowiskowa;
- promenada;
- kryty basen;
- oraz korty tenisowe.
Wyświetl mapę, zaplanuj trasę z GoogleMaps.


Copyright © 2009 by Jakro Sp z o.o. | Projekt: NetGrafika