apartamenty na sprzedaż w Kołobrzegu


Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu, a pierwsze wzmianki, mówiące o osadzie znanej z pozyskiwania soli, pochodzą już z VIII wieku. Bogactwa mineralne Kołobrzegu, tak jak przed wiekami i dziś stanowią o jego atrakcyjności uzdrowiskowej i turystycznej.

Większość dostępnych źródeł mineralnych wykorzystywana jest przez zakłady przyrodolecznicze, sanatoria oraz do produkcji wody mineralnej "Perła Bałtyku". Jedno ze źródeł znajduje się w północnej części Wyspy Solnej, tuż przy brzegu Parsęty i od lat stanowi atrakcję turystyczną.

Drugim po solance, naturalnym bogactwem mineralnym Kołobrzegu jest borowina - "czarne złoto". Pod koniec XIX w. została ona przebadana i wprowadzona do użytku w celach leczniczych. Kołobrzeska borowina zawiera cenne składniki biologiczne, które wpływają bardzo korzystnie na schorowane narządy ruchu i choroby reumatyczne. Do atrakcji turystycznych należy możliwość zwiedzania kopalni odkrywkowej złóż borowiny, po uprzednim uzyskaniu zgody w Dyrekcji PP "Uzdrowisko Kołobrzeg".

Słynny mikroklimat kołobrzeski jest wynikiem unikalnego i bardzo korzystnego układu wiatrów, które od morza przenoszą czyste i przefiltrowane z alergenów powietrze. Stwarza to optymalne warunki do tzw. klimatoterapii, czyli długich spacerów brzegiem Bałtyku, oraz plażowania i kąpieli morskich. Specyficzną właściwością kołobrzeskiego mikroklimatu jest tzw. aerozol morski. Powstaje on przez uwolnienie się z wody cząsteczek jodu, chloru, soli, bromu i innych w wyniku falowania morza. Zasięg występowania aerozolu morskiego to 200-300m od brzegu, a Rezydencja Kapitańska znajduje się w obszarze jego najwyższego stężenia.

Wysokie stężenie jodu, źródła solanki i złoża borowinowe oraz słoneczne nadmorskie plaże sprawiają, że zakup apartamentów w Rezydencji Kapitańskiej w Kołobrzegu to doskonała inwestycja w jednym z najzdrowszych miast Polski, cenionym kurorcie i doskonałym miejscu całorocznego wypoczynku.

Ważniejsze atrakcje turystyczne, rekreacyjne i sportowe:
   - Latarnia Morska - www;
   - Amfiteatr w Kołobrzegu - www;
   - Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu - www;
   - Okręt - Muzeum ORP FALA - www;
   - Rejsy na Bornholm - www;
   - Kino Wybrzeże - www;
   - Galeria Sztuki Współczesnej - www;
   - Regionalne Centrum Kultury - www;
   - Wypożyczalnia sprzętu pływającego - www;
   - Centrum Promocji i Informacji Turystycznej - www;
   - MOSiR Centrum sportowo-rekreacyjne - www;
   - Rejsy wędkarskie - www.


Więcej informacji na temat historii, zabytków i aktualnych wydarzeń dotyczących Kołobrzegu i okolic można znaleźć w Oficjalnym Serwisie Internetowym Miasta Kołobrzeg.


Copyright © 2009 by Jakro Sp z o.o. | Projekt: NetGrafika